Rybníkáři z Vesníku

Chováme a lovíme ryby, bavíme se spolu...

Vítejte na našem webu!

Jsme z Bítova u Bílovce, okres Nový Jičín! Zde na webu jsou jen důležité termíny a foto/video galerie. Některé informace budou sdíleny přes Facebook, Youtube nebo Google+ (ČRS MO Bílovec). Zachovejte nám přízeň.

Bleskové zprávy

Oznamujeme tímto rybářům i ostatním návštěvníkům rybníků ve Vesníku, aby si dávali raději pozor na kulaté balíky sena na okolních loukách. Občas se někdy (samovolně?) skutálí dolů a ohrožují vše, co se jim postaví do cesty. Jeden takový řadu dní "parkoval" v II. rybníku, než ho rybáři pracně manuálně vyzvedli (po částech). A moc se u toho nesmáli... :-((

BKSF 5.-8.7.2018 aj.

  • Tak máme akci za sebou, myslím že se vydařila, ale 4 dny vydrží "juchat" málokdo. Areál Vesník vyléčí postupně déšť, myši se také do chaty doufám hned tak nevrátí. Rybáři v sobotu udělali co mohli, zásob bylo dost, ale lidé/členové ochotní a schopní jaksi docházejí.
  • Probíhá vyčerpávající boj s okřehkem, se kterým se dá asi jen "zremizovat", pokud neuvažuji o vypuštění vody, DDT nebo A-bombě... :)
  • Zbytek kačen-7 z 18 ks byl zachráněn a převezen k místopředsedovi. Nemá cenu je nechat sežrat všechny asi liškou. Loni jsme dopadli (s běžci) úplně stejně. Je to jen důkaz, že je dnes ve volné přírodě prakticky nemožné bez ochrany cokoliv chovat!

Zahájení lovu ryb aj.

28.4.2018 proběhlo zahájení lovu na rybnících vč. pasování tří nových členů. Před tím byly dokončeny poslední úpravy břehů a okolí. Na borovici vedle chaty se usídlil čáp bílý, stojí tam "jako přikovaný", mělčinu pod chatou hlídá nonstop vodník... :-)

Rybáři na jaře

Co dělají rybáři na jaře? Jako jindy zase pracují (dřou). Pokladník s asistentem pořezal na speciálním zapůjčeném stroji přes 3 kubíky dřeva bez újmy na těle, byly dokončeny úpravy terénu kolem II. rybníku a pod III. rybníkem. 9.4. proběhl mimořádný výlov I. rybníku. Spolek dostal darem zánovní, přes 40 let staré kamna na pečení. 17.3. proběhla úspěšně výroční členská schůze spolku.

Rybářský ples 2018

3.2. se uskutečnil opět rybářský ples. Pořádání této akce jsme nepřerušili už 21 let! Lidé přišli, což je podstatné. Zábava byla dobrá, ples trval, dokud nerozkvetly všechny narcisy... :-).